Zaujímavé fakty o stomatologických službách

Zaujímavé fakty o stomatologických službách

Austrálsky inštitút zdravia odhalil, že približne 8,3 miliardy dolárov bolo vynaložených na stomatologické služby v rokoch 2011-12. To je viac ako zdvojnásobenie výdavkov v rokoch 2001-02, ktoré predstavovali 3,7 miliardy dolárov. Samozrejme, z takejto starostlivosti o zuby by mali existovať značné prínosy, keďže títo ľudia stále viac a viac využívajú tieto služby.

No, tu sú niektoré zaujímavé fakty o starostlivosti o zuby, vrátane prínosov z nej.

Ako dôležitá je starostlivosť o zuby? Ak ste si mysleli, že ústne zdravie je jednoducho spojené s dosiahnutím šumivého úsmevu, úplne sa mýlite. Možno si neuvedomujete, že vplyv zlého ústneho zdravia môže skutočne predstavovať tichú epidémiu. Orálne ochorenia môžu skutočne mať vplyv na mnohé zdanlivo blahodarné úlohy vo vašom živote, vrátane jedenia, spánku, práce a socializácie.

Americké ministerstvo zdravotníctva a ľudských služieb jasne ilustruje vplyv zlého ústneho hygieny. Perorálne ochorenia môžu potenciálne zabrániť prehĺtnutiu, žuvaniu a spánku; pričom narušuje spánok, ako aj produktivitu. Obyčajne postihnuté osoby majú zuby. To môže mať oveľa väčší vplyv, ako je váš fyzický vzhľad, keďže v štúdii Lockera z roku 1992 sa zistilo, že kompromitovaná výživa a zhoršujúce sa stravovanie sú priamym dôsledkom straty zubov.

Bolesť a infekcia, ako aj zničenie mäkkého tkaniva v ústach, alebo dokonca smrť (v zriedkavých prípadoch) sú všetky dôsledky zlého ústneho zdravia. Nepochybne by takéto udalosti výrazne ovplyvnili vaše sebavedomie, ako aj sociálnu a psychickú pohodu. Preto je ústna starostlivosť zásadnou súčasťou zachovania kvality života a celkového zdravia.

Hospodársky vplyv otázok týkajúcich sa ústneho zdravia Zhrnutie celkového vplyvu zlého ústneho zdravia na jednotlivých Austrálčanov prináša oveľa prekvapujúcejší obraz. Podľa správy poradnej rady ministrov zdravotníctva (AHMAC) z roku 2001 bol hospodársky vplyv zubného kazu porovnateľný s ochorením srdca a cukrovkou. V skutočnosti zubný kaz zaujímal druhú pozíciu pri hodnotení najnákladnejších ochorení súvisiacich s výživou v Austrálii.

Kto je kvalifikovaný na ponuku stomatologickej služby? Australská zubná asociácia (ADA) poskytuje jasné usmernenia týkajúce sa kvalifikácie potrebnej na výkon stomatológie. Aby ste sa uistili, že máte čo najlepšiu starostlivosť, musíte skontrolovať, či váš zubár plne spĺňa tieto požiadavky. Jednou z nich je skutočnosť, že lekári musia byť registrovaní v štáte, kde praktizujú stomatológiu.

Každá lekára pracujúca v zubnom lekárstve by mala mať tiež bakalársky zubný lekár alebo bakalár zubnej lekárskej kvalifikácie. Takéto kvalifikácie sú zvyčajne z austrálskej univerzity, zo Spojeného kráľovstva a z novozélandských univerzít. V niektorých prípadoch môžu zahraniční absolventi stále praktizovať zubné lekárstvo, pokiaľ žijú v konkrétnom štáte, v ktorom praktizujú a majú víza schválené na zamestnanie.

Čo možno urobiť okrem starostlivosti o zuby? Samozrejme, nikto by nemal ponechať všetku zodpovednosť za svoju starostlivosť o ústnu dutinu lekárom. Každý jedinec by mal vykonávať dobré ústne návyky, ktoré podporujú zdravé zuby, čo môže dokonca znížiť potrebu zubných návštev. Takéto jednoduché opatrenia, ako je fluoridácia vody, môžu pomôcť ochrániť vaše zubné zdravie. V správe oddelenia ľudských služieb z roku 2002 sa zistilo, že pri každej investícii vo výške 1 USD na fluoridáciu vody sa medzi nákladmi zubného ošetrenia dosiahnu úspory medzi 12,6 a 80 dolárov.

nastroj na odstranenie zubneho kamena

Zubné stoličky a stoličky - Ako vybrať zubné kreslá a stoličky pre vaše zubné operátora 15.08.2019
Požiarne jamy a rodina - nádherná dovolenková kombinácia 15.08.2019
LED solárne osvetlenie nápady pre rezidenčné aplikácie 15.08.2019
Okamžité bielenie zubov - aké sú najlepšie spôsoby, ako vyblednúť zuby bez toho, aby ste zlomili ruku alebo nohu? 15.08.2019
Novinka LED pasik Voltage Drop 15.08.2019
Invisalign - Bezpečné a preukázané zuby zladenie liečby 15.08.2019
Zastrašuje zubné bielenie? Najlepšie produkty na bielenie zubov na trhu 15.08.2019
Zaujímavé fakty o stomatologických službách 15.08.2019
Vnútri bielenie zubov domácej firmy 15.08.2019
Ako ste oboznámení so strachom vášho psa? 15.08.2019
Informácie o prírodných ústnych vodách 15.08.2019
Psy na ohnisku 15.08.2019
Beriete do rúk telesné oleje? 15.08.2019
Disney Magic Kingdom - ideálna rodinná útek 15.08.2019
Invisalign - Ako profitujú ortodontickí pacienti 15.08.2019
Festivaly v Maroku 15.08.2019
Eagle Homes for Sale - Priateľské a neustále rastúce rezidenčné spoločenstvo 15.08.2019
Outdoor LED osvetlenie 15.08.2019