Festivaly v Maroku

Vedieť, kedy je v Maroku, je súčasťou zábavy rezervácie cesty

ohnostrojePočas celého roka sa koná množstvo moslimských a národných festivalov a keď cestujete do Maroka, možno budete chcieť zvážiť rezerváciu vašej dovolenky v spojení s jednou z týchto podujatíV skutočnosti takmer každý mesiac v roku predstavuje aspoň jeden festival, ktorý ste môžete sa zúčastniťFestivaly sú založené na kalendári lunárneho a nie na západnom kalendári, takže budete musieť skontrolovať s marockou turistikou dosku predtým, než si rezervujete svoj let, ak existuje konkrétny festival, ktorý chcete vidieť.V januári sú dva festivaly: Nový Deň rokov a nezávislosť Oslava nového dňa je západná oslava, ktorá nie je na rozdiel od mnohých po celom svete. Oslava osláv je sekulárna a je iba jedným z piatich, ktoré sa konajú počas celého roka. Šestnásteho je oslavou Tafraoute a Aid Al AdhaTafraoute oslavuje koniec zimných dažďov, ktoré sa nachádzajú v dolných častiach MarokaDrásky sú užitočné pre plodiny, ale marockí tiež cítia oslavy pre nadchádzajúcu sezónu je nevyhnutnéAid Al Adha alebo A'd el-Khebir je pamätný festival Abrahámovej obetyThis festival je zábavné sledovať, ale nebudete sa môcť zúčastniť veľa z it.March a apríla majú štyri oslavy: Beni Mellal, Fatih Mouharam, Ashura, a pomoc el ArchBeni Mellal oslavuje bavlnu úrodu.

ohnostrojeFatih Mouharam je oslavou islamu nového rokuAshura je deň desiatok oslavovaný niektorými miestnymi skupinami onlyAid el Arch je oslavou na počesť korunovácie kráľa Mohameda VI. Ak navštívite Maroko v máji, očakáva sa, že nájdete Moulay Bousselham, Berkane, El Kelia Des Mgouna, Deň práce, Id el Mouloud a Ben Aissa Moussem festivaly El Kelia des Mgouna je tiež známy ako Rose Festival a je držaný na oslavu nových plodín. Jedná sa o jeden z najpopulárnejších osláv, ktoré západní ľudia majú attending.June je mesiac Festival hudby, Deň nezávislosti, Goulimine, Tan Tan a Gnaoua Festival

ohnostrojeFestival hudby sa koná vo Fez a stovky hudobníkov z celého sveta prichádzajú sláviť hudbu a rôzne hudobné tradície. Ide o zdieľanie kultúr a tradícií a návštevníci odchádzajú s novým chápaním toho, čo je hudba v iných častiach sveta. Júlové festivaly zahŕňajú Marrákešský populárny festival umenia, Tetouan, Harvest Sefrou, Harbour ostrova Al Hoceima a slávnosť festivalu populárneho umenia Trón Marrakesh zobrazuje tradičný marocký folklór prostredníctvom predstavení, divadla, hudby a iných umeleckých foriem. Asilah Arts Festival, oslava Mladí, Setti Fatma, Sefrou Moussem, El Jadida, Tiznit, Immouzeer du Kandar a Immouzer des Ida Outanane festivaly sa konajú v auguste. Mnohé z týchto festivalov sú populárne oslavy Moussem.Chechaouen a Moulay Idriss Zerhoun hostia svoje Mouseem Festivaly v SeptemberSeptember je tiež Imichil sa koná; tento sobášny festival sa koná v horách AtlasPonúka tradičné manželské zvyky a kostýmy pre návštevníkov, aby si ich mohli vychutnať.September má len jeden festival s názvom Date Festival, ktorý sa koná v ErfúdeNovember značky Ramadan, Deň nezávislosti, Eid al Fitr a Harvest Festival ErfoudDecember drží Rafsae a Hajj DayNot všetky tieto festivaly sú populárne medzi západnými návštevníkmi; ak ste tam, keď sa vyskytne jeden z týchto festivalov, pravdepodobne sa stretnete s hudbou, ohňostrojom, kostýmami a inými tradíciami. Všetky náboženské slávnosti by sa nemali prerušovať, ale pozorovali ich ticho.