Ako ste oboznámení so strachom vášho psa?

Väčšina ľudí si uvedomuje, že existujú niektoré základné emócie rozpoznateľné, keď človek pozoruje ľudské správanie, aj keď to nie je nevyhnutne známe ohnostroje

Existuje však jeden, že každý cítil, a preto sa s ním ľahko rozumie a spája. To je emócia strachu. Nie každý prejavuje strach rovnakým spôsobom, ale väčšina známok strachu je ľahko identifikovateľná u ľudí. Medzi najčastejšie príznaky prítomnosti z toho emócie je, keď si všimnete, že obočie osoby je vytiahnutá a niekedy spolu, oči môžu byť otvorené a ústa vykazujú rôzne výrazy, od toho, že sú roztiahnuté takmer tak, že ukazujú rictus, že sú taktiež široko otvorené, ako v prekvapení. môžu byť iné fyziologické výrazy, ktoré naznačujú, že emócie, ako je potenie, trasenie, studená pokožka a niekedy nemožnosť pohybu osoby. Nezaznamenateľné sú iné zmeny, ako napríklad zrýchlený srdcový rytmus. Sme s nimi oboznámení, ale ak ste vlastniť psa, ste tiež oboznámení so strachom vášho psa a ako sa to prejavuje? Možno ste pozorovali to, čo máte podozrenie, že ste strašná reakcia na určité veci a všimli si niektoré príznaky, ktoré sú pre vás relatívne jasné, ak vlastníte psov na určité časové obdobie ohnostroje

Medzi tými, ktoré ste pravdepodobne pozorovali, že váš pes sa ocitol v chvoste medzi jeho nohami, môže byť nejaký tras, od mierneho až po intenzívne, v závislosti od stupňa reakcie na strach, váš pes sa môže skrývať tam, kde sa cíti najlepšie chránený, ako pod kúskom nábytok alebo vzdialený kútik, môže dôjsť k odvykateľnému správaniu alebo k jeho výraznému zníženiu a môže dôjsť aj k úniku pokusov. Ak sa pozriete pozorne, spozorujete aj rozšírené žiaky. Všetky tieto sú typické pre to, čo možno považovať za mierny strach, ale existujú aj iné, ktoré jasne naznačujú, že intenzita strachu je oveľa vyššia.Ochovoriteľný môže byť výrazný zámer uniknúť situácii (útek), zvýšená reakcia na trepanie, hnačka a niekedy aj úzkostné správanie, ako napríklad nutkavé hryzenie alebo olizovanie. strach vášho psa môže mať niekoľko pôvodov, od dramatických stresových situácií, ktorým mohol byť vystavený, k bolestivým chorobám alebo chorobám, ktoré postihujú centrálny nervový systém, k toxické otravy, opustenia, obete útokov iných zvierat, sociálnej deprivácie atď. Existujú chvíle, kedy je ľahké rozpoznať u vášho psa, s čím sa bázne reaguje, ale iné môžu byť jemnejšie. najtypickejšie strašné reakcie, ktoré pes môže mať: Čo sa volalo separačná úzkostná porucha; to znamená, že váš pes má pocit, že zostane sám, alebo že sa k nemu nemôžete vrátiť.

Strach zo silných zvukov, ako je hrom a ohňostrojeTo posledný je samozrejme viac bežný pri niektorých slávnostiach, ako je 4. júl, Vianoce a Nový rok, len aby som spomenul niektoré.

Niektorí psi majú tendenciu stať sa strachom z jazdy v autách, ktoré by mohli spájať s odňatím alebo jednoducho reagujúc na neznámy pohyb, ktorý nemôžu ovládať ohnostroje

Ak sa táto akcia opakuje pravidelne, tento strach zvyčajne zmizne.

Strach z nadmorskej výšky, ktorý sa obyčajne prejavuje v situáciách, keď pes musí ísť hore alebo dole po schodoch, môže byť to doma alebo inde. V týchto prípadoch budete pozorovať, že váš pes je takmer ochromený, keď sa blíži k situácii, alebo keď už je priamo pred ním.

Negatívna reakcia strachu, keď sa stretnete s cudzími ľuďmi alebo členmi ktoréhokoľvek z pohlaví, by sa mohla spájať s nepríjemnými predchádzajúcimi skúsenosťami. Môžete pozorovať, že váš pes sa bojí buď mužov alebo žien, ale zvyčajne sú muži viac uznaní za cieľ tohto správania. dôvod, ktorý je zvyčajne buď zneužitý členom tohto pohlavia, alebo tým, že mu počas vyrastania nebol vystavený.

Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch môžu deti identifikovať aj psy ako strach, príčiny podobné tomu, ktorý už sme spomenuli Deti, nevedomky alebo vedome, mohli psíka zraniť rôznymi spôsobmi, niekedy to len ukázali extrémnym činom láskaV ostatných prípadoch sa dieťa už od raného veku nenaučilo lásku k zvieratám, alebo môže trpieť nejakým psychologickým problémom a používa agresivitu voči zvieratám ako prostriedok na preukázanie toho.

Nakoniec existujú určité predmety, na ktoré psovia reagujú so strachom, ako sú vysávače, dúchadlá, veľké predmety alebo hračky, ozdoby, ako tie, ktoré sa používajú počas Vianoc, a dokonca aj oblasti domu, ktoré má pes v súvislosti s niečím, ako napríklad niektoré rohy alebo kusy nábytku.

Ako zvyčajne sa neodporúča, aby ste sa pokúsili vyriešiť strach vášho psa, pokiaľ ste to nevykonali

Váš veterinárny lekár bude vždy vaším najlepším zdrojom informácií o tom, akú metódu treba použiť na jeho riešenie, či už vo forme liekov alebo psychologického typu terapie.

Zubné stoličky a stoličky - Ako vybrať zubné kreslá a stoličky pre vaše zubné operátora 15.08.2019
Požiarne jamy a rodina - nádherná dovolenková kombinácia 15.08.2019
LED solárne osvetlenie nápady pre rezidenčné aplikácie 15.08.2019
Okamžité bielenie zubov - aké sú najlepšie spôsoby, ako vyblednúť zuby bez toho, aby ste zlomili ruku alebo nohu? 15.08.2019
Novinka LED pasik Voltage Drop 15.08.2019
Invisalign - Bezpečné a preukázané zuby zladenie liečby 15.08.2019
Zastrašuje zubné bielenie? Najlepšie produkty na bielenie zubov na trhu 15.08.2019
Zaujímavé fakty o stomatologických službách 15.08.2019
Vnútri bielenie zubov domácej firmy 15.08.2019
Ako ste oboznámení so strachom vášho psa? 15.08.2019
Informácie o prírodných ústnych vodách 15.08.2019
Psy na ohnisku 15.08.2019
Beriete do rúk telesné oleje? 15.08.2019
Disney Magic Kingdom - ideálna rodinná útek 15.08.2019
Invisalign - Ako profitujú ortodontickí pacienti 15.08.2019
Festivaly v Maroku 15.08.2019
Eagle Homes for Sale - Priateľské a neustále rastúce rezidenčné spoločenstvo 15.08.2019
Outdoor LED osvetlenie 15.08.2019